REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Debata PAP o poszukiwaniach gazu łupkowego w Polsce

polskielupki.pl
2014-02-17 / 09:20
Debata PAP o poszukiwaniach gazu łupkowego w Polsce

Dziś w Centrum Prasowym PAP odbędzie się debata dotycząca gazu łupkowego. Głównym tematem będą nowe ramy prawne i ich skutki dla poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.

Jak podaje PAP, w czasie debaty uczestnicy omówią najnowszy projekt nowelizacji Prawa Geologicznego i Górniczego w odniesieniu do poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego, jak również plany dalszych prac poszukiwawczych i szanse na opłacalność wydobycia. 

Zmiany w prawie powinny ułatwić prowadzenie prac zainteresowanym podmiotom, sam dokument wkrótce może trafić pod obrady rządu.

W debacie wezmą udział przedstawiciele firm prowadzących prace w Polsce - BNK Petroleum, San Leon Energy, PGNiG i Orlen Upstream oraz eksperci.

Debatę będzie można śledzić na stronie www.pap.pl w godzinach 12.30 – 14.00.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności