REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Na oszacowanie ilości gazu w łupkach potrzeba minimum 7 lat

polskielupki.pl
2014-02-18 / 09:33
Na oszacowanie ilości gazu w łupkach potrzeba minimum 7 lat

Podczas debaty w PAP dotyczącej gazu łupkowego prof. Stanisław Nagy z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w Krakowie powiedział, że potrzebujemy przyjemniej siedmiu lat na oszacowanie, ilości gazu z łupków znajdującego się w Polsce.

Zdaniem prof. Nagy’ego w naszym kraju musi powstać w ciągu najbliższych dwóch latach co najmniej 20 odwiertów pilotażowych - docelowo 100, aby móc oszacować ilość znajdującego się w Polsce gazu z łupków. W jego ocenie nie ma możliwości, by w 2014 roku można było mówić o komercyjnym wydobyciu gazu łupkowego.
Słowa kluczowe: debata, Nagy, odwierty pilotażowe, PAP

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności