REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Proppanty z Baltic Ceramics

polskielupki.pl
2014-02-24 / 09:43
Proppanty z Baltic Ceramics

Spółka Baltic Ceramics z siedzibą w Lubsku rozpoczęła 20 lutego procedurę wyboru dostawcy kompletnej linii technologicznej wstępnego przygotowania surowców. Jak podała spółka na swojej stronie internetowej, linia stanowi pierwszy główny element węzła technologicznego do produkcji proppantów ceramicznych.

Postępowanie konkursowe jest prowadzone w ramach projektu pt. „Wdrożenie wynalazku w zakresie wytwarzania lekkich proppantów ceramicznych” realizowanego w ramach Pilotażu Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Baltic Ceramics realizuje pierwszy w Europie projekt fabryki proppantów ceramicznych, są one wysoko przetworzonymi produktami, otrzymanymi z surowców mineralnych, używanymi w szczelinowaniu hydraulicznym podczas wydobycia gazu i ropy ze złóż niekonwencjonalnych i konwencjonalnych.

Formuła konkursowa ma na celu wyłonienie dostawcy, który dostarczy najbardziej efektywne i funkcjonalne rozwiązania technologiczne.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej firmy www.balticceramics.com/pl/ w zakładce „o spółce”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności