REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Prawo łupkowe musi zachęcać inwestorów

polskielupki.pl
2014-02-27 / 09:57
Prawo łupkowe musi zachęcać inwestorów

We wtorek rząd ma się zająć projektem zmian w prawie geologicznym i górniczym. Bartłomiej Mayer na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pisze dziś, że to już ostatnia chwila na nowelizację przepisów, aby zatrzymać łupkowych inwestorów w Polsce.

W dzienniku czytamy, że obecnie w Polsce są zaledwie 93 czynne koncesje łupkowe, a jeszcze rok temu było ich 113. Międzynarodowe koncerny zainteresowały się polskimi złożami gazu łupkowego, ale aby chciały tu zainwestować i zostać na dłużej przepisy powinny być jasne i przyjazne. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem ubyło 20 koncesji, niebawem ważność straci kolejnych 40 pozwoleń na poszukiwania i nie ma pewności, że znajdą się chętni na to, by przejąć wolne pozwolenia. 

Mapa aktualnych koncesji na gaz łupkowy na Forsal.pl, a więcej informacji na temat koncesji w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności