REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kto dostanie koncesję w okolicach Pucka?

polskielupki.pl
2014-03-03 / 09:44
Kto dostanie koncesję w okolicach Pucka?

Poniedziałkowy „Puls Biznesu” pisze, że prawo geologiczne i górnicze precyzyjnie nie reguluje kwestii korzystania ze złóż, które kryją więcej niż jeden surowiec. Omawia przypadek złóż soli kamiennej, soli potasowej, miedzi oraz gazu łupkowego w okolicach Pucka.

O koncesję na złoża koło Pucka rywalizują cztery podmioty - KGHM, firma Mineralis z grupy Romana Karkosika, Polski Potas i Darley Energy. 

Przedstawiciele ministerstwa środowiska mówią wprost, że to będzie kolejna trudna sprawa dla ich resortu, bo rząd nie przewidział takiej sytuacji, w której na koncesję jest więcej niż jeden chętny. 

Dziennik pisze, że nie pomoże teraz przygotowywana nowelizacja prawa geologicznego i górniczego, bowiem kwestia hierarchii surowców jest zależna od oficjalnej polityki surowcowej, której na razie nie ma.

Więcej - w „Pulsie Biznesu”.
Słowa kluczowe: Darley, KGHM, Mineralis, Polski Potas, Puck

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności