REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Firmy porzucają łupkowe koncesje

polskielupki.pl
2014-03-11 / 09:51
Firmy porzucają łupkowe koncesje

Eni, BNK Petroleum i Marathon Oil zrezygnowały z prac na niektórych koncesjach łupkowych w woj. pomorskim.

Trzy firmy poszukujące gazu z łupków na terenie woj. pomorskiego zrezygnowały z prac na niektórych koncesjach. Włoska Eni zrezygnowała z koncesji Malbork, na której wykonała odwiert poszukiwawczy "Kamionka" i planowała wykonać odwiert "Mirowice". BNK Petroleum wycofała się z koncesji Darłowo (leżącej częściowo na terenie Pomorskiego). Z koncesji Kwidzyn rezygnowała natomiast amerykańska firma Marathon Oil. Firma wykonała odwiert "Prabuty".

Zdaniem pełnomocnik marszałka woj. pomorskiego na decyzje koncesjonariuszy wpływ mogły mieć też ciągle trwające prace nad Ustawą Prawo geologiczne i górnicze.

W woj. pomorskim koncesje na poszukiwanie gazu z łupków ma 8 koncesjonariuszy. W najbliższym czasie planują oni wykonać 7 odwiertów poszukiwawczych na terenie województwa.

Łącznie, w tej chwili w Polsce są 93 czynne koncesje, a jeszcze rok temu było ich 113. Do tego część koncernów opuszcza Polskę. W styczniu z dwóch zezwoleń na poszukiwanie w pokładach łupkowych zrezygnowała włoska grupa ENI. Wcześniej wycofali się z naszego kraju inni potentaci: Exxon, Marathon Oil i Talisman.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności