REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

16,1 mld zł z podatku węglowodorowego

polskielupki.pl
2014-03-14 / 09:49
16,1 mld zł z podatku węglowodorowego

Resort finansów szacuje, że w latach 2020-2029 do budżetu może wpłynąć z tytułu podatku od gazu ziemnego, ropy naftowej i specjalnego podatku węglowodorowego 10-16,1 mld zł.

Nowe podatki będą pobierane dopiero od 1 stycznia 2020 r., co - zdaniem Ministerstwa Finansów - stanowi istotną zachętę inwestycyjną. Według resortu specjalny podatek węglowodorowy ma korzystną konstrukcję; jest oparty na przepływie gotówki i obliczany w oparciu o relację skumulowanych przychodów do skumulowanych wydatków kwalifikowanych.

W projekcie ustawy zaproponowano szereg zachęt i preferencji dla inwestorów w sektorze wydobywczym gazu ziemnego i ropy naftowej, m.in. zwolnienie z opodatkowania odwiertów niskowydajnych w podatku od wydobycia niektórych kopalin, możliwość odliczenia od podatku od wydobycia niektórych kopalin 19-proc. nierozliczonej straty podatnika z działalności wydobywczej. 

Nowelizacja prawa upraszcza procedury administracyjne, towarzyszące poszukiwaniom i wydobyciu. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności