REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

polskielupki.pl
2014-03-28 / 09:57
TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

TransAtlantic Worldwide, Ltd., spółka zależna TransAtlantic Petroleum Ltd., podpisała niewiążący term sheet z San Leon Energy plc dotyczący zaanngażowania w dziewięć koncesji poszukiwawczych w Polsce.

Term-sheet określa warunki brzegowe potencjalnej transakcji inwestycyjnej i stanowi bazę do dalszych negocjacji oraz przygotowania umowy inwestycyjnej. Z dokumentu tego wynika, że TransAtlantic Worldwide sfinansuje program prac nad 6 otworami poszukiwawczymi, który ma doprowadzić do komercyjnego wydobycia w basenie permskim oraz w skałach karbonu. W zamian zostałby operatorem,  z 50-procentowym udziałem, na 9 polskich koncesjach, zawierających 1,9 mln akrów brutto.

Koszt prac poszukiwawczych oszacowany przez San Leon na podstawie wcześniejszych działań wynosi około 60-70 mln dolarów. W ramach porozumienia TransAtlatnic miałby też zapłacić dodatkowe 10 mln dolarów pochodzące z generowanych z wydobycia przychodów.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności