REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

polskielupki.pl
2014-03-28 / 09:57
TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

TransAtlantic Worldwide, Ltd., spółka zależna TransAtlantic Petroleum Ltd., podpisała niewiążący term sheet z San Leon Energy plc dotyczący zaanngażowania w dziewięć koncesji poszukiwawczych w Polsce.

Term-sheet określa warunki brzegowe potencjalnej transakcji inwestycyjnej i stanowi bazę do dalszych negocjacji oraz przygotowania umowy inwestycyjnej. Z dokumentu tego wynika, że TransAtlantic Worldwide sfinansuje program prac nad 6 otworami poszukiwawczymi, który ma doprowadzić do komercyjnego wydobycia w basenie permskim oraz w skałach karbonu. W zamian zostałby operatorem,  z 50-procentowym udziałem, na 9 polskich koncesjach, zawierających 1,9 mln akrów brutto.

Koszt prac poszukiwawczych oszacowany przez San Leon na podstawie wcześniejszych działań wynosi około 60-70 mln dolarów. W ramach porozumienia TransAtlatnic miałby też zapłacić dodatkowe 10 mln dolarów pochodzące z generowanych z wydobycia przychodów.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności