REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Branża łupkowa czeka na przepisy

polskielupki.pl
2014-04-04 / 09:40
Branża łupkowa czeka na przepisy

Przyjęty przez rząd projekt łupkowych ustaw nadal nie może przebić się dalej w legislacyjnej ścieżce. Powodem są poprawki zgłoszone do nowelizacji prawa górniczego i geologicznego przez różnych ministrów.

W „Rzeczpospolitej” dziś czytamy, że firmy poszukujące ropy i gazu wciąż nie mają pewności co do warunków ich działalności w Polsce.

Rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek wyjaśnia, że po podjęciu decyzji przez Radę Ministrów eksperci z Ministerstwa Środowiska wspólnie z prawnikami z Rządowego Centrum Legislacji dopracowują ostateczne brzmienie przepisów. Jak tylko dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony opinii publicznej i przekazany do Sejmu. Nie wiadomo jednak kiedy może to nastąpić.

Wiadomo, że w zgłoszonych uwagach resort finansów domagał się m.in., aby wpływy z opłat koncesyjnych były dzielone tak jak dotychczas, czyli 40 proc. dla budżetu państwa i 60 proc. dla samorządów. Uwagi zgłosiło też Rządowe Centrum Legislacji. Dotyczyły one m.in. przekształcania, przeniesienia i przedłużania koncesji oraz kwalifikacji firm mogących otrzymać koncesje.

Więcej na temat spóźniającej się do Sejmu ustawy łupkowej dziś na ekonomicznych stronach „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności