REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Branża wciąż czeka na łupkowe przepisy

Polskielupki.pl
2014-04-15 / 09:56
Branża wciąż czeka na łupkowe przepisy

Już ponad miesiąc temu Rada Ministrów przyjęła projekt łupkowej ustawy, ale do dziś nie trafiła do Sejmu ze względu na poprawki zgłoszone do nowelizacji prawa górniczego i geologicznego przez różnych ministrów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewnia, że w ciągu najbliższych dni projekt ustawy zostanie przekazany do Sejmu. Tymczasem – jak podaje „Parkiet”  kolejna firma wycofuje się z łupkowych poszukiwań w Polsce – chodzi o francuski koncern Total.

Według, cytowanego przez „Pakiet” Kamila Kliszcza, analityka mBanku, brak łupkowej ustawy ma niewielki wpływ na tempo poszukiwań prowadzonych przez państwowe firmy, co widać chociażby po liczbie odwiertów realizowanych przez PKN Orlen i PGNiG. 


Słowa kluczowe: Orlen, PGNiG, prawo górnicze, ustawa

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności