REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Latem będzie nowy odwiert poszukiwaczy gazu łupkowego

Polskielupki.pl
2014-04-25 / 09:47
Latem będzie nowy odwiert poszukiwaczy gazu łupkowego

San Leon, prowadzący poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu, zamierza późnym latem przeprowadzić tam odwiert, a jesienią wykonać szczelinowanie hydrauliczne.

Country manager firmy Witold Weil podkreślił, że odwiert ten, który będzie przeprowadzony w pobliżu miejscowości Lewino, jest to jednocześnie najważniejszy odwiert, nad którym pracuje obecnie spółka w Polsce.

Planowany odwiert znajduje się na obszarze koncesji Gdańsk W, którą przyznano spółce do końca roku. Do tego czasu spółka może przeprowadzić tam-5 odwiertów w poszukiwaniu węglowodorów, w tym być może dwa w poszukiwaniu niekonwencjonalnych.

W kwietniu spółka San Leon zrezygnowała z inwestycji w Turcji na rzecz zintensyfikowania poszukiwań surowca w Polsce. 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności