REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Latem będzie nowy odwiert poszukiwaczy gazu łupkowego

Polskielupki.pl
2014-04-25 / 09:47
Latem będzie nowy odwiert poszukiwaczy gazu łupkowego

San Leon, prowadzący poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu, zamierza późnym latem przeprowadzić tam odwiert, a jesienią wykonać szczelinowanie hydrauliczne.

Country manager firmy Witold Weil podkreślił, że odwiert ten, który będzie przeprowadzony w pobliżu miejscowości Lewino, jest to jednocześnie najważniejszy odwiert, nad którym pracuje obecnie spółka w Polsce.

Planowany odwiert znajduje się na obszarze koncesji Gdańsk W, którą przyznano spółce do końca roku. Do tego czasu spółka może przeprowadzić tam-5 odwiertów w poszukiwaniu węglowodorów, w tym być może dwa w poszukiwaniu niekonwencjonalnych.

W kwietniu spółka San Leon zrezygnowała z inwestycji w Turcji na rzecz zintensyfikowania poszukiwań surowca w Polsce. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności