REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen Upstream wyda ponad pięć miliardów złotych na poszukiwania

e-petrol.pl
2014-04-30 / 09:29
Orlen Upstream wyda ponad pięć miliardów złotych na poszukiwania

Spółka poinformowała w komunikacie, że w 2014 roku zamierza przeprowadzić w Polsce trzy odwierty poszukiwawcze ropy i gazu - w tym również gazu łupkowego. Teraz Orlen pracuje jeszcze nad otworem konwencjonalnym Lublin OU1.

Druga połowa roku upłynie Grupie Orlen na pracach nad kolejnym horyzontalnym odwiertem
w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w miejscowości Nowy Stręczyn, w gminie Cyców. To będzie już czwarty odwiert horyzontalny spółki.

Jednocześnie z początkiem sierpnia firma planuje wykonanie trzeciego szczelinowania hydraulicznego w poziomym odcinku odwiertu zakończonego zaledwie kilka tygodni temu w miejscowości Kisielsk, w powiecie łukowskim. 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności