REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen Upstream wyda ponad pięć miliardów złotych na poszukiwania

e-petrol.pl
2014-04-30 / 09:29
Orlen Upstream wyda ponad pięć miliardów złotych na poszukiwania

Spółka poinformowała w komunikacie, że w 2014 roku zamierza przeprowadzić w Polsce trzy odwierty poszukiwawcze ropy i gazu - w tym również gazu łupkowego. Teraz Orlen pracuje jeszcze nad otworem konwencjonalnym Lublin OU1.

Druga połowa roku upłynie Grupie Orlen na pracach nad kolejnym horyzontalnym odwiertem
w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w miejscowości Nowy Stręczyn, w gminie Cyców. To będzie już czwarty odwiert horyzontalny spółki.

Jednocześnie z początkiem sierpnia firma planuje wykonanie trzeciego szczelinowania hydraulicznego w poziomym odcinku odwiertu zakończonego zaledwie kilka tygodni temu w miejscowości Kisielsk, w powiecie łukowskim. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności