REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Baltic Ceramics – dotacja na budowę zakładu proppantów ceramicznych

polskielupki.pl
2014-05-07 / 11:01
Baltic Ceramics – dotacja na budowę zakładu proppantów ceramicznych

Baltic Ceramics S.A., specjalizujący się w wytwarzaniu proppantów ceramicznych, materiału wykorzystywanego do poszukiwania oraz wydobycia gazu i ropy naftowej, ma duże szanse na otrzymanie dotacji o wartości 40 mln zł na budowę zakładu produkcyjnego.

Spółka otrzyma dotację po spełnieniu ostatnich formalności związanych z dostarczeniem dokumentacji i jej weryfikacją przez Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Infrastruktury. Dotacja z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w wysokości 40 mln zł odpowiada ponad 60% kosztów inwestycji. Pozostała część kosztów zostanie pokryta ze środków własnych spółki.

Baltic Ceramics 11 kwietnia 2014 r. rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego w Lubsku (woj. lubuskie), którego uruchomienie ma nastąpić w III kw. 2015 roku.

Zakład produkcji proppantów ceramicznych Baltic Ceramics będzie pierwszą tego typu instalacją w Unii Europejskiej. Docelowo produkcja ma wynieść 135 tys. ton proppantów ceramicznych rocznie, co będzie odpowiadało ok. 5% światowego zapotrzebowania.
Baltic Ceramics specjalizuje się w produkcji ceramicznych proppantów, stosowanych w procesie poszukiwania i wydobycia węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych (w tym ze skał łupkowych) oraz konwencjonalnych.

Proppanty ceramiczne są wykorzystywane są jako tzw. materiał podsadzkowy, stabilizujący otwory przez które przepływa gaz. Dzięki wysokiej wytrzymałości na ciśnienie, porowatości granulek oraz odpowiedniej sferyczności, proppant zapewnia bardziej swobodny przepływ węglowodorów przez wytworzone w procesie wydobywczym szczeliny.

Słowa kluczowe: Baltic Ceramics, proppanty
Powiązane publikacje:

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności