REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

polskielupki.pl
2014-05-19 / 09:48
Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

Eksperci wieszczą, że ze wszystkich firm, które obecnie zajmują się poszukiwaniem gazu łupkowego w naszym kraju, to głównie polskie przedsiębiorstwa będą płacić najwięcej za ewentualne wydobycie tego surowca.

Zdaniem ekspertów z Instytutu Sobieskiego zbyt wysoki podatek na poziomie 40 proc. może negatywnie wpływać na dalsze inwestycje tych firm, a to z kolei może poważnie zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

Z uwagi na to, że zagraniczne koncerny naftowe mocno ograniczyły obecność w naszym kraju, a na polu bitwy z polskich przedsiębiorstw pozostały PGNiG, KGHM i Orlen, eksperci uważają, że w trakcie prac w Sejmie podatki w tym sektorze powinny zostać nie tylko zmniejszone, ale również uproszczone.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności