REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

polskielupki.pl
2014-05-19 / 09:48
Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

Eksperci wieszczą, że ze wszystkich firm, które obecnie zajmują się poszukiwaniem gazu łupkowego w naszym kraju, to głównie polskie przedsiębiorstwa będą płacić najwięcej za ewentualne wydobycie tego surowca.

Zdaniem ekspertów z Instytutu Sobieskiego zbyt wysoki podatek na poziomie 40 proc. może negatywnie wpływać na dalsze inwestycje tych firm, a to z kolei może poważnie zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

Z uwagi na to, że zagraniczne koncerny naftowe mocno ograniczyły obecność w naszym kraju, a na polu bitwy z polskich przedsiębiorstw pozostały PGNiG, KGHM i Orlen, eksperci uważają, że w trakcie prac w Sejmie podatki w tym sektorze powinny zostać nie tylko zmniejszone, ale również uproszczone.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności