REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

polskielupki.pl
2014-05-19 / 09:48
Gaz łupkowy może zagrozić polskim firmom

Eksperci wieszczą, że ze wszystkich firm, które obecnie zajmują się poszukiwaniem gazu łupkowego w naszym kraju, to głównie polskie przedsiębiorstwa będą płacić najwięcej za ewentualne wydobycie tego surowca.

Zdaniem ekspertów z Instytutu Sobieskiego zbyt wysoki podatek na poziomie 40 proc. może negatywnie wpływać na dalsze inwestycje tych firm, a to z kolei może poważnie zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Polski.

Z uwagi na to, że zagraniczne koncerny naftowe mocno ograniczyły obecność w naszym kraju, a na polu bitwy z polskich przedsiębiorstw pozostały PGNiG, KGHM i Orlen, eksperci uważają, że w trakcie prac w Sejmie podatki w tym sektorze powinny zostać nie tylko zmniejszone, ale również uproszczone.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności