REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Fundusze mnożą zyski na łupkach

polskielupki.pl
2014-05-23 / 09:09
Fundusze mnożą zyski na łupkach

Gaz łupkowy to jeden z atrakcyjniejszych tematów ostatnich lat. Inwestycja w spółki zajmujące się wydobyciem gazu łupkowego po roku działalności zaowocowała dla klientów Allianz Nowa Energia aż 16 proc. zyskiem.

W „Pulsie Biznesu” czytamy, że rewolucja łupkowa przyciąga chętnych na szybkie i duże zyski. Przybywa zainteresowanych, którzy na błękitnym paliwie chcą zbijać kokosy. Jednym z nich jest TFI Allianz, które dokładnie rok temu utworzyło pierwszy polski fundusz - Allianz Nowa Energia FIZ - szukający zarobku wśród amerykańskich spółek korzystających na rewolucji łupkowej. 

Od początku działalności, czyli od połowy maja 2013 r., zyskał ponad 16 proc., a od początku tego roku 5 proc. Fundusz inwestuje też w spółki, które korzystają z niskich cen nośników energii, np. firmy z branży chemicznej.

Ze szczegółami inwestycji funduszu można zapoznać się w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” – zainteresowanych odsyłamy na stronę 21. 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności