REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Fundusze mnożą zyski na łupkach

polskielupki.pl
2014-05-23 / 09:09
Fundusze mnożą zyski na łupkach

Gaz łupkowy to jeden z atrakcyjniejszych tematów ostatnich lat. Inwestycja w spółki zajmujące się wydobyciem gazu łupkowego po roku działalności zaowocowała dla klientów Allianz Nowa Energia aż 16 proc. zyskiem.

W „Pulsie Biznesu” czytamy, że rewolucja łupkowa przyciąga chętnych na szybkie i duże zyski. Przybywa zainteresowanych, którzy na błękitnym paliwie chcą zbijać kokosy. Jednym z nich jest TFI Allianz, które dokładnie rok temu utworzyło pierwszy polski fundusz - Allianz Nowa Energia FIZ - szukający zarobku wśród amerykańskich spółek korzystających na rewolucji łupkowej. 

Od początku działalności, czyli od połowy maja 2013 r., zyskał ponad 16 proc., a od początku tego roku 5 proc. Fundusz inwestuje też w spółki, które korzystają z niskich cen nośników energii, np. firmy z branży chemicznej.

Ze szczegółami inwestycji funduszu można zapoznać się w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” – zainteresowanych odsyłamy na stronę 21. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności