REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ponad sto poprawek do łupkowej ustawy

polskielupki.pl
2014-05-26 / 09:54
Ponad sto poprawek do łupkowej ustawy

Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej nadzwyczajnej komisji ds. energetyki i surowców energetycznych zostało zgłoszonych 114 poprawek do nowelizacji prawa geologicznego i górniczego.

Jak podaje „Rzeczpospolita” firmy poszukujące ropy i gazu w Polsce krytykują postawę resortu środowiska, który torpeduje zgłaszane przez branżę postulaty. 

Spółki, które zajmują się poszukiwaniem gazu łupkowego w naszym kraju są zaniepokojone przebiegiem prac sejmowych nad rządowym projektem ustawy nowelizującej prawo geologiczne i górnicze. Brak pożądanych regulacji może przyczynić się do opóźnienia wydobycia gazu na skalę przemysłową.

Wśród kluczowych postulatów branży jest ustanowienie pięcioletniego okresu pierwszeństwa uzyskania koncesji na wydobywanie przez podmioty prowadzące wcześniej na danym obszarze prace poszukiwawczo--rozpoznawcze. Branża chce też wydłużenia czasu na rozpoznanie złóż. 

Zainteresowanych tematem odsyłamy do najnowszego wydania dziennika „Rzeczpospolita”.


Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności