REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

500 inwestorów wybrało akcje Baltic Ceramics Investments

polskielupki.pl
2014-06-02 / 09:42
500 inwestorów wybrało akcje Baltic Ceramics Investments

Spółka Baltic Ceramics Investments podała w komunikacie, że 29 maja 2014 roku zakończyły się zapisy w publicznej ofercie akcji spółki specjalizująca się w produkcji proppantów ceramicznych, materiału wykorzystywanego m.in. do poszukiwania oraz wydobycia gazu i ropy naftowej ze skał łupkowych.

Oferta publiczna nowej emisji akcji serii M trwała w dniach od 19 do 29 maja. Ostatecznie 514 inwestorów objęło łącznie 1.594.203 akcje po cenie emisyjnej 2,80 zł za akcję.  Udział nowych inwestorów w akcjonariacie spółki wyniesie ok. 3,5 proc. Przydział akcji nastąpił 2go czerwca 2014 roku. Z emisji spółka pozyskała 4,5 mln zł.

Pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone na budowę pierwszego na terenie Unii Europejskiej zakładu produkującego proppanty ceramiczne w Lubsku.

Piotr Woźniak, prezes zarządu Baltic Ceramics powiedział, że spółka jest zadowolona z emisji - pomimo trudnej sytuacji na rynku pierwotnym, udało się przekonać do inwestycji ponad pół tysiąca inwestorów, głównie indywidualnych.  

Baltic Ceramics specjalizuje się w produkcji ceramicznych proppantów, stosowanych w procesie poszukiwania i wydobycia węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych (w tym ze skał łupkowych) oraz konwencjonalnych.  Zlokalizowana w Lubsku budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego proppantów ceramicznych jest strategiczną inwestycją spółki. Docelowo jego moce produkcyjne wyniosą 135 tys. ton rocznie, co będzie odpowiadało ok. 5 proc. światowego zapotrzebowania.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności