REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie technologie eksploatacji gazu z łupków otrzymają dotacje

polskielupki.pl
2014-06-03 / 09:50
Polskie technologie eksploatacji gazu z łupków otrzymają dotacje

W poniedziałek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozstrzygnęło drugi konkurs na dofinansowanie prac nad polskimi technologiami eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej z łupków w ramach programu "Blue Gas".

Ponad 50 mln zł rządowych dotacji w drugiej edycji konkursu "Blue Gas" na opracowanie polskich technologii eksploatacji gazu z łupków trafi do sześciu konsorcjów. W puli dla dużych firm jest to pięć konsorcjów utworzonych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z różnymi ośrodkami badawczymi.

Przed rokiem w pierwszym konkursie na dofinansowanie prac nad polskimi technologiami eksploatacji złóż w łupkach NCBR przyznało na dofinansowanie 15 projektów aż 121 mln zł dotacji, a wkład własny konsorcjów wyniósł 104 mln zł. 

Więcej na te temat w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej" na stronie 22.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności