REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie technologie eksploatacji gazu z łupków otrzymają dotacje

polskielupki.pl
2014-06-03 / 09:50
Polskie technologie eksploatacji gazu z łupków otrzymają dotacje

W poniedziałek Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) rozstrzygnęło drugi konkurs na dofinansowanie prac nad polskimi technologiami eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej z łupków w ramach programu "Blue Gas".

Ponad 50 mln zł rządowych dotacji w drugiej edycji konkursu "Blue Gas" na opracowanie polskich technologii eksploatacji gazu z łupków trafi do sześciu konsorcjów. W puli dla dużych firm jest to pięć konsorcjów utworzonych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z różnymi ośrodkami badawczymi.

Przed rokiem w pierwszym konkursie na dofinansowanie prac nad polskimi technologiami eksploatacji złóż w łupkach NCBR przyznało na dofinansowanie 15 projektów aż 121 mln zł dotacji, a wkład własny konsorcjów wyniósł 104 mln zł. 

Więcej na te temat w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej" na stronie 22.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności