REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Trudne łupków początki

polskielupki.pl
2014-06-10 / 09:55
Trudne łupków początki

Liczba koncesji łupkowych maleje – aktualnie poszukiwania gazu w skałach łupkowych mogą być obecnie prowadzone w Polsce na obszarze 78 koncesji - dwa lata temu, gdy na rynku panował większy optymizm, firmom udzielono 111 koncesji.

Zmniejszenie się liczby koncesji jest efektem rezygnacji z poszukiwań w Polsce takich koncernów, jak Marathon Oil, ExxonMobil, Talisman Energy oraz Eni. 

Spadło również tempo prac wiertniczych. W tym roku wykonano tylko dziesięć odwiertów. Firmy jako dodatkowy powód zmiejszenia swojej aktywności w obszarze łupkowym podają bariery administracyjno-prawne oraz brak sukcesów w dotychczas przeprowadzonych poszukiwaniach. 

Dzisiejsza „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Puls Biznesu” sporo uwagi poświęcają danym z konferencji „Shalescience 2014”, podczas której analitycy i geolodzy po raz pierwszy zajęli się wynikami i doświadczeniami z przeprowadzania świeżych łupkowych odwiertów w Polsce, czyli z lat 2009-14, a nie tych z dawnych lat, wykonanych przez Państwowy Instytut Geologiczny. 

Szczegóły na łamach wspomnianych dzienników.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności