REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Bezpieczne łupki

e-petrol.pl
2014-06-11 / 09:48
Bezpieczne łupki

Technologia stosowana przy wydobyciu surowców z łupków musi być dopracowana, by mieć pewność, że szczelinowanie nie będzie zagrażało środowisku.

Podczas III Międzynarodowej Konferencji ShaleScience Piotr Kasza, kierownik zakładu stymulacji wydobycia węglowodorów Instytutu Nafty i Gazu powiedział, że w Polsce nie można liczyć na konwencjonalne złoża gazu wysokiej i średniejjakości, dlatego musimy szukać zasobów w formacjach niekonwencjonalnych, a jedyną metodą ich pozyskania jest szczelinowanie hydrauliczne. W tej technologii główną rolę odgrywa płyn szczelinujący i musi być on precyzyjnie dobrany pod typ złoża aby nie zagroził środowisku.

Szerzej temat szczelinowania i różnic w technologii z użyciem piasku i proppantów podejmuje „Rzeczpospolita”.

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności