REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

polskielupki.pl
2014-06-17 / 09:51
Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

Największe szanse na komercyjne wydobycie gazu łupkowego są na Pomorzu - możliwe, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku, uważa minister środowiska Maciej Grabowski.

Minister w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że jest w stałym kontakcie z firmami poszukującymi gazu i możliwe, że komercyjne wydobycie najszybciej może ruszyć na Pomorzu. I są szanse, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku. Grabowski nie martwi się także rezygnacją niektórych firm z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. 

Według stanu na 1 czerwca 2014 r., w Polsce obowiązuje 78 koncesji na poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż węglowodorów, w tym gazu z łupków. 

Koncesje te zostały udzielone na rzecz 30 polskich i zagranicznych podmiotów (koncesjonariuszy). Do 2 czerwca 2014 r. koncesjonariusze wykonali 63 otwory rozpoznawcze, podał resort środowiska na swojej stronie internetowej.

Więcej w rozmowie opublikowanej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności