REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

polskielupki.pl
2014-06-17 / 09:51
Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

Największe szanse na komercyjne wydobycie gazu łupkowego są na Pomorzu - możliwe, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku, uważa minister środowiska Maciej Grabowski.

Minister w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że jest w stałym kontakcie z firmami poszukującymi gazu i możliwe, że komercyjne wydobycie najszybciej może ruszyć na Pomorzu. I są szanse, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku. Grabowski nie martwi się także rezygnacją niektórych firm z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. 

Według stanu na 1 czerwca 2014 r., w Polsce obowiązuje 78 koncesji na poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż węglowodorów, w tym gazu z łupków. 

Koncesje te zostały udzielone na rzecz 30 polskich i zagranicznych podmiotów (koncesjonariuszy). Do 2 czerwca 2014 r. koncesjonariusze wykonali 63 otwory rozpoznawcze, podał resort środowiska na swojej stronie internetowej.

Więcej w rozmowie opublikowanej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności