REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Nie mniej niż 300 mln zł na poszukiwania gazu w łupkach

Polskielupki.pl
2014-06-30 / 09:53
Nie mniej niż 300 mln zł na poszukiwania gazu w łupkach

Podczas panelu na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie Zbigniew Skrzypkiewicz, wiceprezes PGNiG zadeklarował, że nakłady inwestycyjne PGNiG na szukanie gazu łupkowego w 2014 r. wyniosą nieco ponad 300 mln zł, a w 2015 r. kwota nie będzie mniejsza.

Dla przypomnienia, w lutym PGNiG informował, że nakłady inwestycyjne grupy na poszukiwanie węglowodorów wyniosą ok. 0,9 mld zł, w ramach których planowane jest odwiercenie w kraju 33 otworów, w tym 10 łupkowych. 

Wiarygodne szacunki dotyczące zasobności naszego krajów surowce łupkowe są ciągle rozbieżne. W ocenie ekspertów skalę zasobów poznamy tak naprawdę dopiero po przeprowadzeniu wielu odwiertów, a tych dotąd w Polsce zrobiono ok. 50 (w USA wierci się ich corocznie setki).

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności