REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa branża czeka na przełom

polskielupki.pl
2014-07-03 / 09:56
Łupkowa branża czeka na przełom

Przedstawiciele firm poszukujących gazu ze źródeł niekonwencjonalnych w Polsce czekają na wyniki testów złóż, które mają być znane w trzecim kwartale tego roku. Od nich może zależeć przyszłość całej branży.

Kluczowe, dla oceny potencjału złóż na Pomorzu, testy odwiertu Gapowo prowadzi już spółka BNK Polska. Do podobnych prac w Lublewie szykuje się 3Legs Resources, jeden z pionierów poszukiwania gazu z łupków w Polsce. 

Od wyniku badań może zależeć przyszłość tych firm w Polsce. Z uwagą będą się im tez przyglądać inne podmioty zaangażowane w poszukiwania. Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu.


Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności