REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowa branża czeka na przełom

polskielupki.pl
2014-07-03 / 09:56
Łupkowa branża czeka na przełom

Przedstawiciele firm poszukujących gazu ze źródeł niekonwencjonalnych w Polsce czekają na wyniki testów złóż, które mają być znane w trzecim kwartale tego roku. Od nich może zależeć przyszłość całej branży.

Kluczowe, dla oceny potencjału złóż na Pomorzu, testy odwiertu Gapowo prowadzi już spółka BNK Polska. Do podobnych prac w Lublewie szykuje się 3Legs Resources, jeden z pionierów poszukiwania gazu z łupków w Polsce. 

Od wyniku badań może zależeć przyszłość tych firm w Polsce. Z uwagą będą się im tez przyglądać inne podmioty zaangażowane w poszukiwania. Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu.


Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności