REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowy sukces bardziej realny

polskielupki.pl
2014-07-09 / 09:32
Łupkowy sukces bardziej realny

Firma doradcza Deloitte zakwalifikowała Polskę do grupy państw, które nadal mają szansę, aby stać się łupkowymi potęgami. Zwraca też uwagę w swoim raporcie na wzrost znaczenia USA na rynku energii.

W raporcie Deloitte podało, że Polska, Rumunia, Wielka Brytania oraz Ukraina mogą być jednymi z tych krajów Starego Kontynentu, które stopniowo uniezależnią się od dostaw błękitnego paliwa z Rosji. Według doradców jest to możliwe głównie za sprawą wciąż dużych szans na osiągnięcie sukcesu w wydobyciu gazu ze skał łupkowych.

Więcej na ten temat w środowym „Parkiecie” oraz „Rzeczpospolitej”, gdzie można zapoznać się z wybranymi tezami raportu „Oil and Gas Reality Check 2014”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności