REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowy sukces bardziej realny

polskielupki.pl
2014-07-09 / 09:32
Łupkowy sukces bardziej realny

Firma doradcza Deloitte zakwalifikowała Polskę do grupy państw, które nadal mają szansę, aby stać się łupkowymi potęgami. Zwraca też uwagę w swoim raporcie na wzrost znaczenia USA na rynku energii.

W raporcie Deloitte podało, że Polska, Rumunia, Wielka Brytania oraz Ukraina mogą być jednymi z tych krajów Starego Kontynentu, które stopniowo uniezależnią się od dostaw błękitnego paliwa z Rosji. Według doradców jest to możliwe głównie za sprawą wciąż dużych szans na osiągnięcie sukcesu w wydobyciu gazu ze skał łupkowych.

Więcej na ten temat w środowym „Parkiecie” oraz „Rzeczpospolitej”, gdzie można zapoznać się z wybranymi tezami raportu „Oil and Gas Reality Check 2014”.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności