REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupki potrzebują dobrego prawa

polskielupki.pl
2014-07-15 / 09:50
Łupki potrzebują dobrego prawa

Inwestorów, zainteresowanych poszukiwaniem surowców łupkowych, cieszy zmiana prawa w tym zakresie, ale nie należy liczyć na boom inwestycyjny.

W przyszłym roku ma być gotowy nowy raport na temat zasobów gazu łupkowego w Polsce, który powstanie na podstawie danych uzyskanych z dotychczas wykonanych odwiertów, dzięki czemu będzie to dokument wiarygodny. Raport ma przygotować Państwowy Instytut Geologiczny.  

Wiceminister środowiska Sławomir Brodziński nie obawia się odpływu dużych inwestorów z polskiego rynku, szczególnie, że  1 stycznia 2015 r. ma wejść w życie nowe Prawo Geologiczne. Ustawa czeka obecnie na podpis prezydenta. " 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności