REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupki potrzebują dobrego prawa

polskielupki.pl
2014-07-15 / 09:50
Łupki potrzebują dobrego prawa

Inwestorów, zainteresowanych poszukiwaniem surowców łupkowych, cieszy zmiana prawa w tym zakresie, ale nie należy liczyć na boom inwestycyjny.

W przyszłym roku ma być gotowy nowy raport na temat zasobów gazu łupkowego w Polsce, który powstanie na podstawie danych uzyskanych z dotychczas wykonanych odwiertów, dzięki czemu będzie to dokument wiarygodny. Raport ma przygotować Państwowy Instytut Geologiczny.  

Wiceminister środowiska Sławomir Brodziński nie obawia się odpływu dużych inwestorów z polskiego rynku, szczególnie, że  1 stycznia 2015 r. ma wejść w życie nowe Prawo Geologiczne. Ustawa czeka obecnie na podpis prezydenta. " 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności