REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy: Polska tnie prognozę na liczbę odwiertów

e-petrol.pl
2014-08-01 / 09:52
Gaz łupkowy: Polska tnie prognozę na liczbę odwiertów

Z informacji Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego wynika, że w naszym kraju przeprowadzono mniej odwiertów, niż początkowo zakładano. Z prognozowanych 100 odwiertów poszukiwawczych, które w tym roku miały zostać zrealizowane, wykonanych zostanie nieco ponad 80.

Minister zapewnił jednak, że pierwsza komercyjna produkcja gazu łupkowego w Polsce rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Grabowski powiedział w wywiadzie dla Agencji Reutera, że do końca czerwca wykonano 64 odwierty poszukiwawcze. Dalszych 20 planowanych jest jeszcze w tym roku.

Jak podkreślił jednak w rozmowie, wydobycie na skalę przemysłową, odczuwalne dla gospodarki, nie jest kwestią ani tego ani przyszłego roku.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności