REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy: Polska tnie prognozę na liczbę odwiertów

e-petrol.pl
2014-08-01 / 09:52
Gaz łupkowy: Polska tnie prognozę na liczbę odwiertów

Z informacji Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego wynika, że w naszym kraju przeprowadzono mniej odwiertów, niż początkowo zakładano. Z prognozowanych 100 odwiertów poszukiwawczych, które w tym roku miały zostać zrealizowane, wykonanych zostanie nieco ponad 80.

Minister zapewnił jednak, że pierwsza komercyjna produkcja gazu łupkowego w Polsce rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Grabowski powiedział w wywiadzie dla Agencji Reutera, że do końca czerwca wykonano 64 odwierty poszukiwawcze. Dalszych 20 planowanych jest jeszcze w tym roku.

Jak podkreślił jednak w rozmowie, wydobycie na skalę przemysłową, odczuwalne dla gospodarki, nie jest kwestią ani tego ani przyszłego roku.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności