REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy - w tym roku?

polskielupki.pl
2014-08-04 / 09:52
Gaz łupkowy - w tym roku?

Dwadzieścia tys. m sześc. dziennie – tyle musiałby liczyć przepływ w odwiercie, aby można było stwierdzić, że komercyjne wydobycie gazu łupkowego jest możliwe w naszym kraju.

Jak czytam w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”, największy dotychczasowy przepływ udało się odnotować w odwiercie Łebień LE-2H w obrębie koncesji Lębork znajdującej się na Pomorzu.

Kolejnym rokującym odwiertem jest Lublewo LEP- 1STH, który jak podał 3Legs Resources współpracujący z ConocoPhillips i tworzący LaneEnergy zakończył się właśnie dobrymi wynikami jeśli chodzi o szczelinowanie hydrauliczne.

Mniej optymistycznymi wiadomościami mogą poszczycić się państwowe firmy, które również poszukują gazu łupkowego. PGNiG i Orlen, choć wykonały najwięcej odwiertów, bo odpowiednio 14 i 10. PGNiG dopiero w I połowie 2016 roku będzie mógł określić czy zasoby, które posiadają pozwolą na przemysłową eksploatację. W PKN Orlen produkcja ma ruszyć dopiero w 2017 r.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności