REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen Upstream szykuje się do trzeciego szczelinowania

polskielupki.pl
2014-08-08 / 09:46
Orlen Upstream szykuje się do trzeciego szczelinowania

Już za kilka dni, płocki koncern przystąpi do prac związanych ze szczelinowaniem. Ciekawostką jest fakt, że podczas zabiegu zostaną wykorzystane nowe, niestosowane dotąd w Polsce metody oraz technologie.

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita, spółka już za kilka dni przystąpi do trzeciego szczelinowania hydraulicznego. To ważny krok, ponieważ pozwoli on koncernowi określić w jakim stopniu możliwa będzie eksploatacja na skalę komercyjną.

Szczelinowanie będzie przeprowadzone w odwiercie o nazwie Stoczek-OU1K na Lubelszczyźnie, a same prace zajmą koncernowi około 6 tygodni.

Słowa kluczowe: Orlen, Stoczek, szczelinowanie

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności