REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

polskielupki.pl
2014-08-22 / 09:40
Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

Na początku przyszłego roku 120 młodych inżynierów będzie uczyć się technik wydobycia gazu łupkowego na platformach wiertniczych.

Koszt ich zagranicznych praktyk i szkoleń w wiodących ośrodkach technologii eksploatacji oraz rozpoznawania tego surowca wyniesie ok. 16 mln zł.

Konkurs na staże w łupkach wpisuje się we wspieranie kształcenia nowoczesnych kadr dla gospodarki, które realizujemy już m.in. poprzez Program TOP 500 Innovators oraz Brokerzy Innowacji. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało w komunikacie, że w Polsce brakuje fachowców zajmujących się eksploatacją gazu łupkowego. W związku z tym resort będzie wspierać kształcenie kadr specjalizujących się w wydobyciu tego surowca. 

Młodzi inżynierowie, doktoranci oraz absolwenci geofizyki, górnictwa, geologii inżynierskiej i inżynierii naftowej już na początku 2015 r. wyruszą w 30-40 osobowych grupach na kilkutygodniowe staże i szkolenia. Część z nich po powrocie do Polski zostanie edukatorami - nabytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu wydobycia gazu łupkowego będą przekazywać na macierzystych uczelniach.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności