REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

polskielupki.pl
2014-08-22 / 09:40
Kariera dla specjalistów od gazu łupkowego

Na początku przyszłego roku 120 młodych inżynierów będzie uczyć się technik wydobycia gazu łupkowego na platformach wiertniczych.

Koszt ich zagranicznych praktyk i szkoleń w wiodących ośrodkach technologii eksploatacji oraz rozpoznawania tego surowca wyniesie ok. 16 mln zł.

Konkurs na staże w łupkach wpisuje się we wspieranie kształcenia nowoczesnych kadr dla gospodarki, które realizujemy już m.in. poprzez Program TOP 500 Innovators oraz Brokerzy Innowacji. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało w komunikacie, że w Polsce brakuje fachowców zajmujących się eksploatacją gazu łupkowego. W związku z tym resort będzie wspierać kształcenie kadr specjalizujących się w wydobyciu tego surowca. 

Młodzi inżynierowie, doktoranci oraz absolwenci geofizyki, górnictwa, geologii inżynierskiej i inżynierii naftowej już na początku 2015 r. wyruszą w 30-40 osobowych grupach na kilkutygodniowe staże i szkolenia. Część z nich po powrocie do Polski zostanie edukatorami - nabytą wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu wydobycia gazu łupkowego będą przekazywać na macierzystych uczelniach.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności