REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Nowy Stręczyn – nowy odwiert horyzontalny

polskielupki.pl
2014-09-25 / 09:44
Nowy Stręczyn – nowy odwiert horyzontalny

Orlen Upstream rozpoczął prace wiertnicze w Nowym Stręczynie (na terenie koncesji Wierzbica w gminie Cyców) w województwie lubelskim – poinformowała spółka w komunikacie. To jedenasty otwór koncernu w poszukiwaniu złóż niekonwencjonalnych w Polsce.

"Nowy Stręczyn jest kolejną, czwartą już lokalizacją w której wykonany zostanie otwór horyzontalny, mający na celu zbadanie możliwości produkcji gazu ziemnego z występujących w tym rejonie formacji łupkowych. Spodziewamy się, że prace wiertnicze w gminie Cyców potrwają około miesiąca. Planujemy w tym okresie osiągnąć łączną głębokość - liczoną wzdłuż trajektorii otworu - 4100 metrów. Jeśli wszystko pójdzie według planów, zabieg szczelinowania w tej lokalizacji wykonamy w drugim półroczu 2015 roku" - powiedział prezes Orlen Upstream Wiesław Prugar, cytowany w komunikacie.

Niedawno spółka zakończyła prace wiertnicze w miejscowości Minkowice w powiecie świdnickim, skąd do Nowego Stręczyna przetransportowano urządzenie wiertnicze.  Obecnie trwają także prace w odwiercie Stoczek-OU1K. Równolegle zespół Orlen Upstream przygotowuje lokalizację nowego otworu badawczego, zaplanowanego w obrębie koncesji „Wołomin”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności