REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Karpaty i Basen Permski – potwierdzone występowanie węglowodorów

polskielupki.pl
2014-10-01 / 09:46
Karpaty i Basen Permski – potwierdzone występowanie węglowodorów

San Leon poinformował w komunikacie, iż rozpoczął odwiert Kęty na koncesji Bestwina (powiat bielski) – to pierwszy z trzech planowanych w kampanii w Karpatach i Basenie Permskim w Polsce.

Zakończenie odwiertu planowane jest na środek października, a testowanie - na koniec tego miesiąca, jeśli odwiert okaże się pomyślny, podano w komunikacie. San Leon Energy ma 60 proc. udziałów w koncesji, pozostałe 40 proc. należy do PGNiG. 

Po zakończeniu odwiertu Kęty urządzenie wiertnicze zostanie przeniesione na miejsce odwiertu Gierałtowice (koncesja Bielsko-Biała), a później - odwiertu Niwiska. Wszystkie zaplanowane odwierty są relatywnie płytkie i zlokalizowane w obszarze o potwierdzonym występowaniu węglowodorów.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności