REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Karpaty i Basen Permski – potwierdzone występowanie węglowodorów

polskielupki.pl
2014-10-01 / 09:46
Karpaty i Basen Permski – potwierdzone występowanie węglowodorów

San Leon poinformował w komunikacie, iż rozpoczął odwiert Kęty na koncesji Bestwina (powiat bielski) – to pierwszy z trzech planowanych w kampanii w Karpatach i Basenie Permskim w Polsce.

Zakończenie odwiertu planowane jest na środek października, a testowanie - na koniec tego miesiąca, jeśli odwiert okaże się pomyślny, podano w komunikacie. San Leon Energy ma 60 proc. udziałów w koncesji, pozostałe 40 proc. należy do PGNiG. 

Po zakończeniu odwiertu Kęty urządzenie wiertnicze zostanie przeniesione na miejsce odwiertu Gierałtowice (koncesja Bielsko-Biała), a później - odwiertu Niwiska. Wszystkie zaplanowane odwierty są relatywnie płytkie i zlokalizowane w obszarze o potwierdzonym występowaniu węglowodorów.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności