REKLAMA
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

polskielupki.pl
2014-10-14 / 09:50
Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

W 2014 r. wykonano w Polsce 13 odwiertów w łupkach, z czego zdecydowaną większość zrealizowano na początku roku. W rekordowym 2012 było ich 24. Spada także liczba koncesji łupkowych ze 115 do 59.

Przeciętny odwiert w Polsce daje dziś ledwo 30 proc. ilości ropy i gazu, która uzasadniałaby przemysłowe wydobycie. Tomasz Furman na łamach giełdowego „Parkietu” zastanawia się czy to koniec marzeń o polskiej ropie i gazie.

Inwestorzy są rozczarowani brakiem ułatwień w przepisach i podatkach. Brak tego typu zachęt sprawił, że jeden po drugim wycofywali się z naszego rynku. Zdaniem Aleksandra Gabrysia z EY to za wcześnie jednak, by twierdzić, że nastąpił koniec poszukiwań niekonwencjonalnych złóż. Jego zdaniem cały czas mamy w tym obszarze do czynienia z ewolucyjnymi zmianami, które po prostu wymagają czasu.

Szerzej o rozczarowaniu inwestorów polskimi łupkami można przeczytać na łamach wtorkowego „Parkietu”, ale także „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności