REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

polskielupki.pl
2014-10-14 / 09:50
Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

W 2014 r. wykonano w Polsce 13 odwiertów w łupkach, z czego zdecydowaną większość zrealizowano na początku roku. W rekordowym 2012 było ich 24. Spada także liczba koncesji łupkowych ze 115 do 59.

Przeciętny odwiert w Polsce daje dziś ledwo 30 proc. ilości ropy i gazu, która uzasadniałaby przemysłowe wydobycie. Tomasz Furman na łamach giełdowego „Parkietu” zastanawia się czy to koniec marzeń o polskiej ropie i gazie.

Inwestorzy są rozczarowani brakiem ułatwień w przepisach i podatkach. Brak tego typu zachęt sprawił, że jeden po drugim wycofywali się z naszego rynku. Zdaniem Aleksandra Gabrysia z EY to za wcześnie jednak, by twierdzić, że nastąpił koniec poszukiwań niekonwencjonalnych złóż. Jego zdaniem cały czas mamy w tym obszarze do czynienia z ewolucyjnymi zmianami, które po prostu wymagają czasu.

Szerzej o rozczarowaniu inwestorów polskimi łupkami można przeczytać na łamach wtorkowego „Parkietu”, ale także „Rzeczpospolitej”.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności