REKLAMA
XVII Spotkanie Branży Paliwowej Polski Rynek LPG
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Dofinansowanie projektów łupkowych

polskielupki.pl
2014-10-15 / 09:40
Dofinansowanie projektów łupkowych

Środowy ''Parkiet’’ napisał, że konsorcja z udziałem PGNiG realizują prace o wartości prawie 0,3 mld zł. Badania prowadzą też PKN Orlen, Grupa Lotos, ZA Puławy i Baltic Ceramics.

W ramach projektu „Blue Gas – Polski gaz łupkowy” dofinansowanie uzyskało 21 przedsięwzięć o łącznej wartości ponad 311 mln zł. Przemysłowe wydobycie ropy i gazu z polskich łupków rozpocznie się znacznie później, niż początkowo sądzono, o ile w ogóle do niego dojdzie.

Dziennik podkreśla jednak, że nim to nastąpi, firmy i instytucje naukowe będą musiały wypracować własne technologie, gdyż te znane na innych rynkach, w tym zwłaszcza w USA, u nas się nie sprawdzają.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności