REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen - energetyka i łupki

polskielupki.pl
2014-10-23 / 09:46
Orlen - energetyka i łupki

PKN Orlen jest coraz bliższy podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy elektrociepłowni gazowej w Płocku, w planach spółki jest też większa aktywność w obszarze poszukiwań łupkowych.

Z zapowiedzi PKN Orlen wiadomo, że spółka będzie inwestować w poszukiwania i wydobycie. Do końca roku chce jeszcze wykonać jeden odwiert poszukiwawczy za ropą i gazem z łupków na obszarze koncesji Wołomin, gdzie wykonano ich już dziesięć, a w trzech przypadkach także zabiegi szczelinowania hydraulicznego. Wyniki tych prac pozwolą spółce wybrać najbardziej perspektywiczny obszar i na nim skoncentrować poszukiwania.

Orlen poszukuje łupków nie tylko w Polsce - w trzecim kwartale PKN Orlen, poprzez zależny TriOil, wykonał w Kanadzie dwadzieścia nowych odwiertów oraz dziesięć zabiegów szczelinowania hydraulicznego. Dzienne wydobycie Orlenu w Kanadzie to 7,1 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy naftowej). 
Słowa kluczowe: Kanada, Orlen, Płock, TriOil

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności