REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen - energetyka i łupki

polskielupki.pl
2014-10-23 / 09:46
Orlen - energetyka i łupki

PKN Orlen jest coraz bliższy podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy elektrociepłowni gazowej w Płocku, w planach spółki jest też większa aktywność w obszarze poszukiwań łupkowych.

Z zapowiedzi PKN Orlen wiadomo, że spółka będzie inwestować w poszukiwania i wydobycie. Do końca roku chce jeszcze wykonać jeden odwiert poszukiwawczy za ropą i gazem z łupków na obszarze koncesji Wołomin, gdzie wykonano ich już dziesięć, a w trzech przypadkach także zabiegi szczelinowania hydraulicznego. Wyniki tych prac pozwolą spółce wybrać najbardziej perspektywiczny obszar i na nim skoncentrować poszukiwania.

Orlen poszukuje łupków nie tylko w Polsce - w trzecim kwartale PKN Orlen, poprzez zależny TriOil, wykonał w Kanadzie dwadzieścia nowych odwiertów oraz dziesięć zabiegów szczelinowania hydraulicznego. Dzienne wydobycie Orlenu w Kanadzie to 7,1 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy naftowej). 
Słowa kluczowe: Kanada, Orlen, Płock, TriOil

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności