REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polska łupkiem nie stoi?

polskielupki.pl
2014-11-26 / 09:48
Polska łupkiem nie stoi?

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu”, choć w ciągu sześciu lat wykonano w Polsce 66 odwiertów, za udany można uznać tylko jeden z nich, zlokalizowany w Lewinie na Pomorzu. To niestety mocno dystansuje zachodnie koncerny, które mają coraz mniej wiary w sukces polskich łupków.

Wyniki jakie uzyskał San Leon w Lewinie pozwalają na wydobycie około 5-10 tysięcy metrów sześciennych gazu rocznie. Sam jednak proces poszukiwania rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje zwłoka firmy wynikała z chęci weryfikacji jak idą prace innych firm, które prowadzone są w okolicy. Te jednak nie były pozytywne. Z kolei uważane do tej pory za perspektywiczne – złoże Lublewo okazało się w rzeczywistości za słabe, w wyniku czego firma je sprzedała koncesje i zakończyła swoją działalność w naszym kraju. Firmy też coraz przychylniej patrzą w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie rząd chce ułatwić wydobycie gazu firmom. 

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności