REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polska łupkiem nie stoi?

polskielupki.pl
2014-11-26 / 09:48
Polska łupkiem nie stoi?

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu”, choć w ciągu sześciu lat wykonano w Polsce 66 odwiertów, za udany można uznać tylko jeden z nich, zlokalizowany w Lewinie na Pomorzu. To niestety mocno dystansuje zachodnie koncerny, które mają coraz mniej wiary w sukces polskich łupków.

Wyniki jakie uzyskał San Leon w Lewinie pozwalają na wydobycie około 5-10 tysięcy metrów sześciennych gazu rocznie. Sam jednak proces poszukiwania rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje zwłoka firmy wynikała z chęci weryfikacji jak idą prace innych firm, które prowadzone są w okolicy. Te jednak nie były pozytywne. Z kolei uważane do tej pory za perspektywiczne – złoże Lublewo okazało się w rzeczywistości za słabe, w wyniku czego firma je sprzedała koncesje i zakończyła swoją działalność w naszym kraju. Firmy też coraz przychylniej patrzą w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie rząd chce ułatwić wydobycie gazu firmom. 

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności