REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polska łupkiem nie stoi?

polskielupki.pl
2014-11-26 / 09:48
Polska łupkiem nie stoi?

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu”, choć w ciągu sześciu lat wykonano w Polsce 66 odwiertów, za udany można uznać tylko jeden z nich, zlokalizowany w Lewinie na Pomorzu. To niestety mocno dystansuje zachodnie koncerny, które mają coraz mniej wiary w sukces polskich łupków.

Wyniki jakie uzyskał San Leon w Lewinie pozwalają na wydobycie około 5-10 tysięcy metrów sześciennych gazu rocznie. Sam jednak proces poszukiwania rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje zwłoka firmy wynikała z chęci weryfikacji jak idą prace innych firm, które prowadzone są w okolicy. Te jednak nie były pozytywne. Z kolei uważane do tej pory za perspektywiczne – złoże Lublewo okazało się w rzeczywistości za słabe, w wyniku czego firma je sprzedała koncesje i zakończyła swoją działalność w naszym kraju. Firmy też coraz przychylniej patrzą w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie rząd chce ułatwić wydobycie gazu firmom. 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności