REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy w Polsce nadal z perspektywami

polskielupki.pl
2014-12-30 / 09:40
Gaz łupkowy w Polsce nadal z perspektywami

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu” wg ministra środowiska Macieja Grabowskiego, nie jest wcale tak źle jeśli chodzi o perspektywy eksploatacji gazu łupkowego jak wieszczą to polskie media.

Wydaje się, że minister pozostaje być optymistą. Grabowski uważa, że zainteresowanie złożami gazu łupkowego w Polsce spowodowane jest m.in. przez niską obecnie cenę paliw węglowodorowych, ale również rezygnacja z poszukiwań inwestorów na Ukrainie i dopuszczenie metody szczelinowania hydraulicznego u naszych sąsiadów - w Niemczech.

Jego zdaniem inwestorom sprzyja także specustawa węglowodorowa, którą rząd zamierza przyjąć w I kw. nowego roku. To zdaniem autorów ustawy szansa dla inwestorów na skrócenie m.in. czasu oczekiwania na decyzje administracyjne.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności