REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy w Polsce nadal z perspektywami

polskielupki.pl
2014-12-30 / 09:40
Gaz łupkowy w Polsce nadal z perspektywami

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu” wg ministra środowiska Macieja Grabowskiego, nie jest wcale tak źle jeśli chodzi o perspektywy eksploatacji gazu łupkowego jak wieszczą to polskie media.

Wydaje się, że minister pozostaje być optymistą. Grabowski uważa, że zainteresowanie złożami gazu łupkowego w Polsce spowodowane jest m.in. przez niską obecnie cenę paliw węglowodorowych, ale również rezygnacja z poszukiwań inwestorów na Ukrainie i dopuszczenie metody szczelinowania hydraulicznego u naszych sąsiadów - w Niemczech.

Jego zdaniem inwestorom sprzyja także specustawa węglowodorowa, którą rząd zamierza przyjąć w I kw. nowego roku. To zdaniem autorów ustawy szansa dla inwestorów na skrócenie m.in. czasu oczekiwania na decyzje administracyjne.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności