REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec marzeń o łupkach?

polskielupki.pl
2014-12-31 / 09:32
Koniec marzeń o łupkach?

Jak możemy przeczytać w dzisiejszym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita", coraz bardziej oddalamy się od zrealizowania wizji eksploatacji gazu łupkowego. Wciąż idące w dół ceny ropy, brak spektakularnych efektów w poszukiwaniach, a także niesprzyjające inwestorom biurokratyczne bariery powodują, że coraz bardziej gasną płonne nadzieje o czerpaniu zysków z łupków.

O tym, że w branży dzieje się źle świadczy choćby liczba wydanych w mijającym roku koncesji na poszukiwanie gazu z niekonwencjonalnych złóż. Okazuje się, że jest ona znacznie niższa niż w roku ubiegłym. W 2013 roku udzielono 115 koncesji, podczas gdy w obecnym już tylko 56. Z kolei liczba odwiertów choć w 2013 i 2014 wyniosła tyle samo, bo 14, to jednak spadła w porównaniu z rokiem 2012, kiedy wykonano ich 24.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności