REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wydobycie ropy i gazu – są nowe zagrożenia

polskielupki.pl
2015-01-15 / 09:54
Wydobycie  ropy i gazu – są nowe zagrożenia

Możliwe, że dokonane niedawno i planowane w najbliższym czasie zmiany w przepisach regulujących poszukiwania i wydobycie ropy i gazu w Polsce mogą paradoksalnie mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie branży.

Zdaniem Macieja Nowakowskiego, zastępcy dyrektora ds. wsparcia prac geologicznych PGNiG, wprowadzone postępowania kwalifikacyjne oraz likwidacja koncesji poszukiwawczej mogą istotnie ograniczyć rozwój branży. Spółki zainteresowane wydobywaniem ropy i gazu w Polsce będą musiały przechodzić je przynajmniej co pięć lat. Oznacza to ryzyko dla firm poszukiwawczych, gdyż jeśli firma postępowania nie przejdzie, a prowadzi już wydobycie, będzie musiała przerwać eksploatację złoża, ponosząc tym samym duże straty. Zagrożenia wiążą się również z likwidacją koncesji poszukiwawczej. 

Więcej w tekście Tomasza Furmana, opublikowanym w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.


Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności