REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Niejasna przyszłość branży łupkowej

polskielupki.pl
2015-01-22 / 10:03
Niejasna przyszłość branży łupkowej

Taniejąca ropa naftowa spowodowała popłoch wśród firm poszukujących ropy i gazu z łupków. O wątpliwej przyszłości sektora łupkowego możemy dziś przeczytać na łamach ‘’Dziennika Gazety Prawnej’’ w tekście Bartłomieja Mayera zatytułowanym ‘’Biznes zbudowany na skale zaczyna się kruszyć’’.


Maleje liczba aktywnych koncesji na rozpoznawanie niekonwencjonalnych i konwencjonalnych złóż węglowodorów. Z informacji dziennika wynika, że ma koniec 2014 r. w Polsce funkcjonowały 54 koncesje, rok wcześniej liczba ta wyniosła 96, a przed dwoma laty czynnych pozwoleń było 115.   
Z naszego rynku wycofują się głównie zagraniczne firmy.

Dziennik przypomina, że wiosną z poszukiwań zrezygnował francuski Total, w styczniu włoski koncern Eni, a wcześniej wycofały  się Exxon, Talisman i Marathon Oil. Mniej koncesji niż rok temu mają również kontrolowane przez Skarb Państwa firmy Grupy Lotos, Orlenu i PGNiG. Gazeta, powołując się na opinie ekspertów, sugeruje, że obecne wciąż jeszcze podmioty bardziej jednak markują poszukiwania, niż prowadzą je naprawdę. I będą tak robić nadal.

Całość tekstu w czwartkowym wydaniu„Dziennika Gazety Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności