REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec poszukiwań?

polskielupki.pl
2015-02-12 / 09:34
Koniec poszukiwań?

Bez większego rozgłosu z poszukiwań gazu łupkowego wycofują się także polskie firmy. Dziennik Gazeta Prawna podaje, że gazowa rewolucja kończy się, zanim tak naprawdę się rozpoczęła.

Złoża gazu łupkowego są w naszym kraju trudno dostępne, a przy obecnych cenach paliw, wydobycie się nie opłaca. Z poszukiwań surowców w łupkach chcą zrezygnować także krajowe firmy, przy czym oficjalnie spółki ogłoszą to po wyborach, by – jak podaje dziennik – nie przysparzać rządowi problemów. 

Orlen zamierza zwrócić Ministerstwu Środowiska jedną ze swoich koncesji łupkowych - Hrubieszów. Powoli zmniejsza się też liczba koncesji łupkowych w rękach PGNiG. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu koncern miał ich w sumie 15, teraz już tylko 11 i choć nadal jest zaangażowany w poszukiwania złóż niekonwencjonalnych, to coraz głośniej mówi, że perspektywy łupków w Polsce nie są tak optymistyczne, jak uważano. 

Więcej na temat końca łupkowych marzeń w Polsce można przeczytać na łamach czwartkowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej”.



Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności