REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Łatwiej nie znaczy taniej

polskielupki.pl
2015-03-24 / 09:27
Łatwiej nie znaczy taniej

Tight gas, czyli gaz zamknięty, może być łatwiejszy w eksploatacji niż gaz łupkowy, ale nie ma co liczyć, że koszty będą niższe - wynika z informacji przekazanych mediom przez PGNiG.

To co odróżnia go dodatkowo od gazu łupkowego, to fakt, że jest bardziej zaazotowany, co wpłynie na marżę na jego produkcji.

Podobnie jak w przypadku gazu łupkowego, także tight gas wymaga stosowania szczelinowania hydraulicznego, ponieważ jest gazem uwięzionym w zwięzłych, słabo przepuszczalnych piaskowcach. 

Jak powiedział PAP wiceprezes PGNiG Zbigniew Skrzypkiewicz, dużo łatwiej jest szczelinować struktury piaskowca, niż skał łupkowych. Przewagą PGNiG jest też to, że posiada on dużą wiedzę na temat struktury geologicznej nazywanej czerwonym spągowcem, w którym znajdują się pokłady tight gazu.

Słowa kluczowe: PGNiG, tight gas

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności