REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Słabną poszukiwania łupków w Polsce

polskielupki.pl
2015-04-15 / 09:51
Słabną poszukiwania łupków w Polsce

Dwa odwierty – tylko tyle ich wykonano w Polsce w pierwszym kwartale. Przed rokiem było ich siedem, spowolnienie jest efektem tego, że w kraju dalsze istotne inwestycje w łupki w zasadzie planują tylko PGNiG i Orlen. W ocenie ekspertów to kolejny dowód na to, że łupki są projektem gasnącym.

Dzienniki „Parkiet” i „Rzeczpospolita” podają, że w tym roku zakończono wykonywanie dwóch odwiertów związanych z poszukiwaniami gazu i ropy w skałach łupkowych. Resort środowiska poinformował, że wykonały je firmy San Leon Rawicz i Orlen Upstream kontrolowany przez PKN Orlen.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności