REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wyboista łupkowa przyszłość

polskielupki.pl
2015-04-28 / 09:51
Wyboista łupkowa przyszłość

Choć oficjalnie nie mówi się o tym głośno, ale wiele wskazuje na to, że nim łupkowy biznes w Polsce na dobre się rozkręcił, to trzeba będzie zakończyć marzenia o surowcowym eldorado. Magdalena Graniszewska na łamach ‘’Pulsu Biznesu’’ pisze we wtorek, że branża może nie przetrwać zderzenia rzeczywistością.

Inwestorzy - na razie nieoficjalnie - mówią o fatalnych nastrojach w branży. Możliwe, że sposobność do tego, by zacząć publicznie wycofywać się z łupkowych planów, pojawi się kiedy będzie mowa o odpisach. Na razie żadna z firm nie uzyskała takich przepływów gazu, które dawałyby nadzieję na opłacalność wydobycia, to znaczy, że dotychczasowe odwierty są nieudane, a ich wartość jest zerowa. Inwestorzy powinni się spodziewać odpisów związanych z utratą wartości odwiertów wykonanych przez PGNiG i Orlen.

Słowa kluczowe: przyszłość branży

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności