REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Wyboista łupkowa przyszłość

polskielupki.pl
2015-04-28 / 09:51
Wyboista łupkowa przyszłość

Choć oficjalnie nie mówi się o tym głośno, ale wiele wskazuje na to, że nim łupkowy biznes w Polsce na dobre się rozkręcił, to trzeba będzie zakończyć marzenia o surowcowym eldorado. Magdalena Graniszewska na łamach ‘’Pulsu Biznesu’’ pisze we wtorek, że branża może nie przetrwać zderzenia rzeczywistością.

Inwestorzy - na razie nieoficjalnie - mówią o fatalnych nastrojach w branży. Możliwe, że sposobność do tego, by zacząć publicznie wycofywać się z łupkowych planów, pojawi się kiedy będzie mowa o odpisach. Na razie żadna z firm nie uzyskała takich przepływów gazu, które dawałyby nadzieję na opłacalność wydobycia, to znaczy, że dotychczasowe odwierty są nieudane, a ich wartość jest zerowa. Inwestorzy powinni się spodziewać odpisów związanych z utratą wartości odwiertów wykonanych przez PGNiG i Orlen.

Słowa kluczowe: przyszłość branży

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności