REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Spada liczba krajowych odwiertów

polskielupki.pl
2015-05-06 / 09:55
Spada liczba krajowych odwiertów

Spadające zainteresowanie firm w sektor łupkowy sprawia, że grupa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odnotowuje spadek popytu na usługi wiertnicze i serwisowe.

Dziennik „Rzeczpospolita” podał, że w związku z drastycznym spadkiem cen ropy naftowej popyt na usługi wiertnicze i serwisowe znacznie osłabł w PGNiG. Negatywny wpływ na tę działalność mają też decyzje zagranicznych firm, wycofujących się z poszukiwań ropy i gazu w polskich skałach łupkowych.

Mimo trudnej sytuacji na rynku grupa stara się pozyskiwać kolejne kontrakty, zwłaszcza na całkiem nowych rynkach zagranicznych, m.in. w krajach arabskich (Arabia Saudyjska, Kuwejt, Algieria) oraz krajach kaukaskich (Gruzja, Azerbejdżan).

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności