REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Spada liczba krajowych odwiertów

polskielupki.pl
2015-05-06 / 09:55
Spada liczba krajowych odwiertów

Spadające zainteresowanie firm w sektor łupkowy sprawia, że grupa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odnotowuje spadek popytu na usługi wiertnicze i serwisowe.

Dziennik „Rzeczpospolita” podał, że w związku z drastycznym spadkiem cen ropy naftowej popyt na usługi wiertnicze i serwisowe znacznie osłabł w PGNiG. Negatywny wpływ na tę działalność mają też decyzje zagranicznych firm, wycofujących się z poszukiwań ropy i gazu w polskich skałach łupkowych.

Mimo trudnej sytuacji na rynku grupa stara się pozyskiwać kolejne kontrakty, zwłaszcza na całkiem nowych rynkach zagranicznych, m.in. w krajach arabskich (Arabia Saudyjska, Kuwejt, Algieria) oraz krajach kaukaskich (Gruzja, Azerbejdżan).

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności