REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

PGNiG ma nowy odwiert na Pomorzu

polskielupki.pl
2015-06-19 / 09:16
PGNiG ma nowy odwiert na Pomorzu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace poszukiwawcze gazu łupkowego na odwiercie Wysin-2H na koncesji Stara Kiszewa zlokalizowanej w gminie Liniewo na Pomorzu. Dotychczas PGNiG wykonało 17 odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego.

Wysin-2H to już osiemnasty odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego wykonywany w GK PGNiG, a zarazem trzeci odwiert horyzontalny. Spółka rozpoczyna tym samym fazę otworów poziomych w odwiertach tzw. łupkowych, w rejonie pomorskim.

Odwiert Wysin realizuje firma UOS (United Oilfield Services), a jego planowana głębokość wyniesie 3955 m (a całkowita długość wraz z odcinkiem kierunkowym i poziomym 5450 m). Prace wiertnicze potrwają około 65 dni. 

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności