REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

PGNiG ma nowy odwiert na Pomorzu

polskielupki.pl
2015-06-19 / 09:16
PGNiG ma nowy odwiert na Pomorzu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło prace poszukiwawcze gazu łupkowego na odwiercie Wysin-2H na koncesji Stara Kiszewa zlokalizowanej w gminie Liniewo na Pomorzu. Dotychczas PGNiG wykonało 17 odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego.

Wysin-2H to już osiemnasty odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego wykonywany w GK PGNiG, a zarazem trzeci odwiert horyzontalny. Spółka rozpoczyna tym samym fazę otworów poziomych w odwiertach tzw. łupkowych, w rejonie pomorskim.

Odwiert Wysin realizuje firma UOS (United Oilfield Services), a jego planowana głębokość wyniesie 3955 m (a całkowita długość wraz z odcinkiem kierunkowym i poziomym 5450 m). Prace wiertnicze potrwają około 65 dni. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności