REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Orlen nie zrezygnuje z łupków

polskielupki.pl
2015-06-23 / 09:32
Orlen nie zrezygnuje z łupków

Prezes Orlenu Jacek Krawiec w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że zmienna koniunktura na rynku ropy obejmuje zarówno obszar cen, jak również źródła pozyskania surowca, jednak ze względów technologicznych w krajowych rafineriach przerabia się blisko 90 proc. ropy z Rosji.

Inwestycje zagraniczne zawsze są wyzwaniem, a obecność w sektorach strategicznych do jakich zalicza się branża paliwowo-energetyczna jest pod szczególnym nadzorem każdego rządu, Krawiec dodał, że płocki koncern  wierzy w obecność gazu w łupkach i nie zamierza rezygnować z poszukiwań w Polsce. 

W wywiadzie prezes powiedział, że spółka kontynuuje  program poszukiwań w Polsce. Potwierdziliśmy, że gaz w formacjach łupkowych jest, ale trudno w tej chwili określić precyzyjnie kiedy będzie można go eksploatować na skalę przemysłową.  Jego zdaniem znacznie szybciej można byłoby dostosować technologie wydobywcze do warunków geologicznych w Polsce, gdyby prace prowadzone były nie tylko przez polskie firmy jak Orlen czy PGNiG.
 
Z całością wywiadu można się zapoznać na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności