REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy dla cierpliwych

polskielupki.pl
2015-07-27 / 09:28
Gaz łupkowy dla cierpliwych

Entuzjazm łupkowy zdecydowanie gaśnie – w piątek minister skarbu Andrzej Czerwiński powiedział, że choć gaz łupkowy w Polsce jest, to na razie nie ma możliwości wydobycia go na skalę przemysłową.

Minister dodał, że trzeba być cierpliwym i minie co najmniej kilka lat, zanim zostaną dopracowane technologie wydobycia. Zdaniem ekspertów potrzeba czasu na opracowanie techniki wydobycia i jej praktyczne wdrożenie.

W ostatnim raporcie PIG-PIB z 2012 roku szacuje się, że zasoby gazu łupkowego w Polsce mieszczą się w przedziale od 346 do 769 mld m sześć.  

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności