REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec łupkowych marzeń?

polskielupki.pl
2015-10-20 / 09:36
Koniec łupkowych marzeń?

Przed kilkoma dniami rynek obiegła informacja, że skończyła się rewolucja łupkowa w Polsce. Zarówno brytyjski dziennik ‘’Guardian’’, jak również agencja Interfax odnotowały, że zamiast gazu na 300 lat, amerykańskie koncerny pozostawiły po sobie u nas niedosyt i rozczarowanie.

Zdaniem specjalistów gaz łupkowy w Polsce jest, ale jego dostępność jest dużo gorsza, niż w USA. W ocenie Grzegorza Maziaka analityka rynku paliw e-petrol.pl właśnie uwarunkowania geologiczne i głębokość pokładów sprawiają, że nie da się w łatwy sposób przełożyć metod jego wydobywania z Ameryki.

Podobnego zdania jest Marcin Zięba, dyrektor generalny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego , który wśród czynników, które przekreśliły szanse na rewolucję łupkową w naszym kraju, wymienia "geologię polskich skał", które okazały się bardziej wymagające niż te, które występują w Ameryce Północnej. 

Więcej o emocjach, jakie budzą poszukiwania gazu łupkowego w Polsce można przeczytać w serwisie money.pl.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności