REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec łupkowych marzeń?

polskielupki.pl
2015-10-20 / 09:36
Koniec łupkowych marzeń?

Przed kilkoma dniami rynek obiegła informacja, że skończyła się rewolucja łupkowa w Polsce. Zarówno brytyjski dziennik ‘’Guardian’’, jak również agencja Interfax odnotowały, że zamiast gazu na 300 lat, amerykańskie koncerny pozostawiły po sobie u nas niedosyt i rozczarowanie.

Zdaniem specjalistów gaz łupkowy w Polsce jest, ale jego dostępność jest dużo gorsza, niż w USA. W ocenie Grzegorza Maziaka analityka rynku paliw e-petrol.pl właśnie uwarunkowania geologiczne i głębokość pokładów sprawiają, że nie da się w łatwy sposób przełożyć metod jego wydobywania z Ameryki.

Podobnego zdania jest Marcin Zięba, dyrektor generalny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego , który wśród czynników, które przekreśliły szanse na rewolucję łupkową w naszym kraju, wymienia "geologię polskich skał", które okazały się bardziej wymagające niż te, które występują w Ameryce Północnej. 

Więcej o emocjach, jakie budzą poszukiwania gazu łupkowego w Polsce można przeczytać w serwisie money.pl.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności