REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec łupkowych marzeń?

polskielupki.pl
2015-10-20 / 09:36
Koniec łupkowych marzeń?

Przed kilkoma dniami rynek obiegła informacja, że skończyła się rewolucja łupkowa w Polsce. Zarówno brytyjski dziennik ‘’Guardian’’, jak również agencja Interfax odnotowały, że zamiast gazu na 300 lat, amerykańskie koncerny pozostawiły po sobie u nas niedosyt i rozczarowanie.

Zdaniem specjalistów gaz łupkowy w Polsce jest, ale jego dostępność jest dużo gorsza, niż w USA. W ocenie Grzegorza Maziaka analityka rynku paliw e-petrol.pl właśnie uwarunkowania geologiczne i głębokość pokładów sprawiają, że nie da się w łatwy sposób przełożyć metod jego wydobywania z Ameryki.

Podobnego zdania jest Marcin Zięba, dyrektor generalny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego , który wśród czynników, które przekreśliły szanse na rewolucję łupkową w naszym kraju, wymienia "geologię polskich skał", które okazały się bardziej wymagające niż te, które występują w Ameryce Północnej. 

Więcej o emocjach, jakie budzą poszukiwania gazu łupkowego w Polsce można przeczytać w serwisie money.pl.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności