REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kolejny odwiert na koncesji Rawicz

polskielupki.pl
2015-11-19 / 09:13
Kolejny odwiert na koncesji Rawicz

Ruszyły prace wiertniczne na otworze Rawicz-15. Mają one potwierdzić potencjał złóż gazu ziemnego na koncesji Rawicz, w której udziały posiadają spółki San Leon Energy i Palomar Natural Resources.

Rawicz-15 w ciągu 35 dnia ma osiągnąć docelową głębokość wynoszącą 1.600 m.  Po zakończeniu prac wiertniczych planowane są testy odwiertu.

Cytowany przez portal rawicz.pl  Tomasz Rutkowski, specjalista ds. komunikacji w Palomar, wyraził nadzieję, że odwiert Rawicz-15 potwierdzi bogaty potencjał złoża Rawicz i będzie kolejnym krokiem w drodze do rozpoczęcia komercyjnej produkcji gazu.

Zobacz również

Więcej
Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe
2020-12-01

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe Producenci gazu łupkowego zwiększają wydatki inwestycyjne. Powodem ponownego zwrócenia się ku złożom łupkowym są prognozy, które wskazują, że cena gazu wzrośnie w przyszłym roku o ok. 45 proc. Dla porównania, w przypadku ropy naftowej spodziewana jest zwyżka o 15 proc.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności