REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

polskielupki.pl
2016-06-17 / 09:47
San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

Irlandzki koncern San Leon Energy zrezygnował z kontynuowania prac na warmińsko – mazurskiej koncesji Braniewo S – poinformował serwis BiznesAlert.pl.

Po przejęciu koncesji od kanadyjskiej firmy Talisman Energy w 2013 roku San Leon Energy informował, że znajdują się tam obiecuje pokłady ropy z łupków. Mimo to koncern postanowił w tym roku zrezygnować z koncesji.

W obrębie koncesji wykonano jeden otwór poszukiwawczy – Rogity 1, w którym trzykrotnie przeprowadzono zabieg szczelinowania hydraulicznego. Jak informował wówczas koncern, w Braniewie szczelinowanie hydrauliczne potwierdzało bardzo obiecujące złoża ropy łupkowej jednak firma nie wykonała kolejnych prac być może z powodu niskich cen ropy i braku partnera do kolejnych prac poszukiwawczych na północy Polski. 

Według stanu na dzień 31 maja br. w Polsce obowiązuje 31 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu z łupków.  Do 30 maja 2016 r. koncesjonariusze wykonali 72 otwory rozpoznawcze.  

Słowa kluczowe: Braniewo, Rogity 1, San Leon Energy

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności