REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

polskielupki.pl
2016-06-17 / 09:47
San Leon nie będzie poszukiwał surowców w Braniewie

Irlandzki koncern San Leon Energy zrezygnował z kontynuowania prac na warmińsko – mazurskiej koncesji Braniewo S – poinformował serwis BiznesAlert.pl.

Po przejęciu koncesji od kanadyjskiej firmy Talisman Energy w 2013 roku San Leon Energy informował, że znajdują się tam obiecuje pokłady ropy z łupków. Mimo to koncern postanowił w tym roku zrezygnować z koncesji.

W obrębie koncesji wykonano jeden otwór poszukiwawczy – Rogity 1, w którym trzykrotnie przeprowadzono zabieg szczelinowania hydraulicznego. Jak informował wówczas koncern, w Braniewie szczelinowanie hydrauliczne potwierdzało bardzo obiecujące złoża ropy łupkowej jednak firma nie wykonała kolejnych prac być może z powodu niskich cen ropy i braku partnera do kolejnych prac poszukiwawczych na północy Polski. 

Według stanu na dzień 31 maja br. w Polsce obowiązuje 31 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż gazu z łupków.  Do 30 maja 2016 r. koncesjonariusze wykonali 72 otwory rozpoznawcze.  

Słowa kluczowe: Braniewo, Rogity 1, San Leon Energy

Zobacz również

Więcej
Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe
2020-12-01

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe Producenci gazu łupkowego zwiększają wydatki inwestycyjne. Powodem ponownego zwrócenia się ku złożom łupkowym są prognozy, które wskazują, że cena gazu wzrośnie w przyszłym roku o ok. 45 proc. Dla porównania, w przypadku ropy naftowej spodziewana jest zwyżka o 15 proc.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności